Rzymskokatolicka Parafia P.W. Przenajświętszej Trójcy w Bieńkówce

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  1. Szwajcarzy w większości poparli w niedzielnym referendum ustawę z marca, która m.in. wprowadziła paszport covidowy, wymagany obecnie przy wstępie do restauracji i innych zamkniętych przestrzeni publicznych - wskazują oficjalne rezultaty, na które powołuje się agencja AP.
  2. Jakub Wolny zajął 23. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek. Drugi z Polaków w serii finałowej Piotr Żyła został sklasyfikowany na 27. pozycji.
  3. Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o tragedii w kopalni "Listwiażnaja" w Rosji; rodzinie i bliskim ofiar oraz całemu narodowi rosyjskiemu składam wyrazy głębokiego współczucia - oświadczył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
  4. Po włoskim miasteczku Roccaraso w górskiej Abruzji niedźwiedź buszuje po mieście w poszukiwaniu czegoś do jedzenia.
  5. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Festiwalu Misyjnego w Mediolanie odbyło się spotkanie pt. „Birma, zapomniany kryzys”. Wzięła w nim udział s. Beatrice Maw ze zgromadzenia Sióstr Wynagrodzenia, która podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat sytuacji w Birmie. Przez 3 lata prowadziła ona ośrodek edukacyjny w tym kraju.