Rzymskokatolicka Parafia P.W. Przenajświętszej Trójcy w Bieńkówce

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  1. Przebieg wojny na Ukrainie stał się na tyle poważny i wyniszczający, że budzi wielki niepokój z powodu groźby eskalacji nuklearnej oraz niekontrolowanych i katastrofalnych skutków w skali globalnej. Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu na Anioł Pański, apelując do prezydenta Putina o przerwanie spirali przemocy i śmierci, a do prezydenta Ukrainy o otwartość na poważne propozycje pokojowe. Wczoraj Papież rozmawiał w Watykanie z doradczynią prezydenta Ukrainy, Aloną Verbytską.
  2. Ponawiamy nasze poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy; nie uznajemy i nigdy nie uznamy rosyjskich prób zaanektowania jakiejkolwiek części terytorium Ukrainy - podkreślili we wspólnym oświadczeniu prezydenci państw Europy Środkowo-Wschodniej będących członkami NATO.
  3. Podczas gali XXVII Targów Wydawców Katolickich, która odbyła się w sobotni wieczór 1 października w katedrze polowej WP, wręczone zostały nagrody Feniks, a także nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach.
  4. Co najmniej 174 osoby zginęły, a ponad 100 odniosło obrażenia podczas zamieszek po meczu piłkarskim w mieście Malang w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia - powiadomił w niedzielę zastępca gubernatora tego regionu Emil Dardak, cytowany przez agencję Reutera. Wcześniej informowano o 129 ofiarach śmiertelnych.
  5. Po przeliczeniu ponad 90 proc. głosów sobotnie wybory parlamentarne na Łotwie wygrywa partia Nowa Jedność obecnego premiera Kriszjanisa Karinsza - powiadomiła w niedzielę łotewska Centralna Komisja Wyborcza.