Droga Krzyżowa „Ślad losu”

s2smodern

10 marca 2018 r. odbyła się wyjątkowa Droga Krzyżowa przygotowana i poprowadzona przez Grupę Apostolską – Muzyczna Droga Krzyżowa „Ślad losu”. Była to muzyczna opowieść o ostatnich chwilach Chrystusa ubogacona przedstawieniem każdej stacji za pomocą symboli, odgrywanych przez młodzież. To był niesamowity wieczór modlitwy, wieczór cudu przemiany serc, pełen wzruszenia, łez, zadumy.
Niech będzie uwielbiony Bóg w Męce i Śmierci Swojego Syna.

Zobacz fragment:  Droga Krzyżowa „Ślad losu”

Rekolekcje wielkopostne

s2smodern

W dniach od 25 do 28 lutego nasza parafia przeżywała święty czas rekolekcji, które prowadził ks. Wiesław Pietrzak, sercanin. Był to czas zatrzymania się nad tajemnicami męki i śmierci Pana Jezusa, ale także to był czas popatrzenia na naszą wiarę, jakie jest jej przeżywanie. Ks. Wiesław z wielkim zaangażowaniem ukazywał nam jaka powinna być droga naszej wiary, jaka powinna droga być naszej miłość. Na nowo przybliżył nam rolę sakramentu pokuty. Dał nam świadectwo autentycznego życia z Chrystusem i w Chrystusie.