Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Zachować słowa Jezusa – to pierwsze wezwanie dzisiejszej Ewangelii. Tylko ten, kto jest wierny Słowu, okazuje, że naprawdę kocha Jezusa.
  2. Tajemnica miłości, jaką Bóg obdarza swój lud, najmocniej jest zaakcentowana w ostatniej księdze Biblii, zwanej Apokalipsą.
  3. Nazywany jest w historii Kościoła Soborem Jerozolimskim. To pierwszy sobór w jego dziejach.
  4. Święty Jan pisze o aniele, który uniósł go „w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą”, i zstępującym z nieba Nowym Jeruzalem – mieście mającym chwałę Boga. Źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu: (…) Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła. (Ap 21,11.23)
  5. Celem pierwszej ewangelizacyjnej podróży św. Pawła było Derbe w dzisiejszej Turcji.