Rzymskokatolicka Parafia P.W. Przenajświętszej Trójcy w Bieńkówce

Najciekawsze wiara.pl

  1. Abp Grzegorz Ryś odprawił dziś Eucharystię z okazji trzydziestej rocznicy erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Diecezji Łódzkiej.
  2. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną - poinformowano w poniedziałek na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.
  3. Ponad 25 osób zmarło a dziesiątki tysięcy zostało bez dachu nad głową, wskutek zeszłotygodniowego sztormu tropikalnego, który uderzył w Madagaskar
  4. Ojciec Święty przyjął rezygnację przez kard. Marca Ouelleta z urzędu prefekta Dykasterii ds. Biskupów i przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej z powodu osiągnięcia przekroczenia emerytalnego. Jego następcą mianował biskupa Roberta Francisa Prevosta, dotychczasowego biskupa Chiclayo w Peru, nadając mu jednocześnie tytuł arcybiskupa. Obejmie on urząd 12 kwietnia 2023 r. – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
  5. W 2022 r. liczba ludności zmniejszyła się o 141 tys. w stosunku do poprzedniego roku. Ubytek ludności był mniejszy niż w 2021 r., ale nadal większy niż przed wybuchem pandemii - poinformował w poniedziałek na konferencji prezes GUS Dominik Rozkrut.