Najciekawsze wiara.pl

1. #EwangeliarzOP || 29 listopada 2021 || Mt 8, 5-11
  2. #SłowoOPsalmach | 29 listopada 2021 | ks. Sławomir Sosnowski
  3. Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o tragedii w kopalni "Listwiażnaja" w Rosji; rodzinie i bliskim ofiar oraz całemu narodowi rosyjskiemu składam wyrazy głębokiego współczucia - oświadczył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
  4. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Festiwalu Misyjnego w Mediolanie odbyło się spotkanie pt. „Birma, zapomniany kryzys”. Wzięła w nim udział s. Beatrice Maw ze zgromadzenia Sióstr Wynagrodzenia, która podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat sytuacji w Birmie. Przez 3 lata prowadziła ona ośrodek edukacyjny w tym kraju.
  5. W najbliższych dniach można się spodziewać pierwszych informacji o obrazie klinicznym zakażenia i ilości wirusa w drogach oddechowych chorych. Naukowcy sprawdzą, czy reakcja organizmów po szczepieniu lub przechorowaniu stanowi ochronę przed nowym zagrożeniem: wersją Omicron - podsumowują naukowcy z zespołu PAN ds. COVID-19 w swoim nowym stanowisku. "Czekamy na dokładniejszą ocenę ryzyka" - napisali.